Kampanyalı Basketbol Topu

En Kaliteli, En iyi Basketbol Topu Seçimi

Basketbol her geçen gün daha popüler olmaya ve daha çok kitleler tarafından beğenilmeye devam eden bir spor dalıdır. 1900 yılları başlarında keşfedilen ve amatör şekilde oynanmaya başlanılan elle oynanan bu sporun için basketbol topu en önemli malzemesidir. Bu oyun için özel olarak tasarlanan ağırlığı ve sertliği sektirme ve oyun performansı açısından çok öenmli bu olan basketbol topları için sporbyfit sitemizde onlarda seçenek bulabileceksiniz. En iyi ve kaliteli basketbol topu NBA, FIBA, Türkiye Basketbol Ligi veya Euroleague için özel üretilen maç toplarıdır. Basketbol topu markaları arasında hem sitemizde hem genel anlamda en çok tercih edilenler Spalding Basketbol Topu, Molten Basketbol Topu, Voit ve Delta Basketbol Topu olarak sıralamak mümkündür.

Basketbol Topu Modelleri ve Çeşitleri

Kauçuk Basketbol Topu : Kauçuk malzemeden üretilen bu basket topları daha çok açık alanlarda kullanıma uygun olarak üretilen modelleridir. Dış mekan için üretilen topların en büyük özelliği suya yağmura karşı dayanıklı şekilde tasarlanmış olmalarıdır. Ayrıca topun ıslak zeminde oynandığını düşünürsek hem yüksek tutuş hem yüksek kavrama özelliği ile ön plana çıkmasını sağlamaktadır.
Deri Basketbol Topu : Poliüretan deri malzemeden üretilen bu basketbol topları daha çok iç mekan yani kapalı alanlardaki basketbol oyunları için idealdir. Uluslar arası basketbol federasyonu yani FIBA resmi maçlarda bu tür deri basketbol topu kullanımını zorunlu hale getirmiştir. Kauçuk modellere göre sıçramaları daha az olmalarına rağmen dış yüzetin sürtünmelere karşı dayanıklılığı daha yüksektir.

Basketbol Topu Ölçüleri, Ebatları, Ağırlığı

Basketbol Topu Numaraları ve Ölçüleri : Erkek basketbolcular için ideal basketbol topu ölçüsü 7 numaralı ebattaki basketbol topudur. Ancak erkek kullanıcılarda antrenmanlarda daha kolay kavrama ve daha hafif olduğu için 5 veya 6 numaralı basket toplarınıda kullanabilirler. 5 numaralı toplar daha çok 13 yaşına kadar olan çocukların kullanımı için ideal ölçülerdedir. 6 Numaralı basketbol toplarını ise 14 yaş üzeri gençlerin kullanımı için daha uygun ebattadırlar. Topun ölçüleri ile ilgili daha detaylı bilgilere basketbol topu ölçüleri adlı blog makale yazısından da ulaşabilirsiniz.

Basketbol Topu Ebat ve Ağırlığı : Uluslararası müsabakalarda kullanılan profesyonel basketbol topu erkekler için 7 numaralı ebatta basket topu, 75-76 cm çevre uzunluğu, 567-624 gr . basket topu ağırlığı olacak şekilde belirlenmiştir.Bayanların resmi müsabakalarda kullanacağı basket topu için 6 numaralı ebat, 72-74 cm çevre uzunluğu, 510-567 gr. basket topu ağırlığı olacak şekilde belirlenmiştir. Bunların haricinde 5 numaralı basketbol top ölöüleri ise 69-71 cm çevre uzunluğuna sahip, 454-510 gr. ağırlığında olan basket toplarıdır. Resmi standartlar arasında bir basketbol topunun kalite standartları için 1,8 metre yüksekten bırakıldığında 1,3 metrete kadar bir sıçrama kapasitesi baz alınmıştır. Ayrıca basketbol sahası alanı ölçüsü olarakta 28 metre uzunluk ile 15 metre eni olacak şekilde belirtilmiştir.

Ayrıca basketbol sporu ile ilgili genel bilgiler ile basketbol müsabaka ve saha detayları için basketbol blog sayfamızı inceleyebilirsiniz. Sporbyfit sitemizdeki basketbol topu kategorinde yer alan ürünlerin kalitesi ile usta elleri aratmayan müthiş basketler atabilir sevdiklerinizle iyi vakit geçirebilir ve rakiplerinizle çekişmeli bir basket müsabakası yapabilirsiniz. Orjinal basket topu seçeneklerinin yanı sıra fiyatı düşen kampanyalı toplara indirimli basketbol topu linki ile takip edebilirsiniz. Basketbol toplarını sitemizden online kart ile taksitli veya banka havale/eft ile indirimli isterseniz de kapıda nakit ödemeli basketbol topu seçeneği güvenle satın alabilirsiniz.

Sporbyfit.com Ailesi olarak eğlenceli ve bir o kadar da çekişmeli basketbol antrenmanı ve maçlarında keyifli zaman geçirmeniz dileği ile...